PŘIVĚTRÁVÁNÍ

Při běžných činnostech v domácnosti vytvoří člověk přibližně 3l vody za den (vaření, koupání, žehlení, praní, vydechování, zalévání květin, apod.). Čtyřčlenná rodina tak vyprodukuje cca 12l vody denně. Vyprodukovanou vlhkost je potřeba odvést z interiéru ven pravidelnou výměnou vzduchu - větráním. Abyste zajistili účinné větrání, měli byste okna otevírat dokořán 3-4krát denně po dobu 5 minut tak, abyste vytvořili průvan. Tímto krátkým větráním zajistíte, že se stěny v průběhu větrání neochladí a tím nebudete zvyšovat náklady na topení. Máte-li okno neustále pootevřené, způsobuje to zbytečnou ztrátu tepla z místnosti. Přiměřené větrání výrazně zamezuje vzniku kondenzace v budovách. Abyste zabránili kondenzaci, měli byste pokojovou teplotu udržovat co nejstálejší. Optimálním cílem, kterého byste měli dosáhnout, je pokojová teplota 21°C a relativní vlhkost 40-50%.

VĚTRACÍ KLAPKA

Průběžnou výměnu vlhkého vzduchu v místnosti čerstvým vzduchem z venkovního prostředí u oken řady EXCELLENT a THERMICAL umožňuje při zcela zavřeném okně větrací klapka umístěná v horní části okenního křídla (20 m3 za hodinu). Vestavěný filtr zbavuje vzduch prachu a jiných nečistot. Filtr můžete čistit, popř. vyměnit. Tento způsob přivětrávání je ideální v době dlouhodobé nepřítomnosti (čerstvý vzduch do místnosti proudí např. i v době dovolené) a v období, kdy denní teploty neklesají pod 0°C.

SPÁROVÉ VĚTRÁNÍ KLIKOU

Spodní klika oken řady BASIC a PLASTIC umožňuje nastavení 2 poloh pootevření křídla. Takto můžete místnost dlouhodobě provětrávat a to i za nepřítomnosti - okno je klikou uzavřené, nehrozí samovolné otevření způsobené třeba nenadálou změnou počasí (vichřice, bouřka, apod.).


 
střešní okna zdarma akční nabídka leden napište nám