OCHRANA PROSKLENÝCH PLOCH PŘED PŘEHŘÍVÁNÍM

Interiérový multifunkční systém MULTIFILM zabezpečí příjemnou vnitřní teplotu, optimální pracovní prostředí, úsporu energií. Odcloní přímé sluneční paprsky, dovnitř vpustí rozptýlené denní světlo s malou energií. Umožňuje optimální práci na PC bez oslnění a zrcadlení displeje monitoru. Uvnitř zůstává světlo, přičemž vznik nežádoucího tepla je minimální. MULTIFILM vytváří optimální prostředí z pohledu světelných a tepelných podmínek a je významnou součástí budovy i z hlediska úspor energie.

K přehřívání prostoru pod prosklenou plochou nedojde pouhým průchodem slunečního paprsku přes sklo. Teplo v místnosti vzniká tím, že sluneční záření pronikne přes plochu skla a dopadne na plochy v interiéru. Tím záření změní vlnovou délku a dojde ke vzniku tepelné energie.

Fólie MULTIFILM jsou z vnější strany speciálně metalizované, což způsobuje vysoký odraz (reflexi) dopadajícího slunečního záření zpět do prostoru. Odražená energie se nemůže dostat do interiéru a tak se nezvyšuje teplota. Celková propustnost sluneční energie (g-hodnota) je 12%. Speciálně pokovená, ale současně transparentní (průhledná) fólie dokáže odrazit až 88% sluneční energie. Odražené záření nemůže být konvertováno na termické záření, které způsobuje zvyšování teploty v interiéru budovy. Samotná fólie se ohřívá velmi málo a nabyté teplo sálá (vyzařuje) jen slabě (má velmi nízkou emisivitu). Vyzařuje jen 17% tepla (běžná stříbrná Al-žaluzie vyzařuje 100% tepla, tzn. v létě topí...).
V zimě tyto roletky navíc přináší úsporu energie (zrcadlovým efektem úniku tepla z místnosti, zlepšují tepelně-izolační parametry okna až o 31%).
V létě je ideální mít rolety MULTIFILM stažené přes den (nepouštět teplo dovnitř), v zimě v noci (nepouštět teplo ven).

HLAVNÍ VÝHODY:

  • ochrana před teplem a oslněním při práci
  • úspora energie po celý rok
  • zdravé a kvalitní pracovní prostředí
  • ochrana před škodlivým UV-zářením
  • výhled z okna i přes staženou roletu

U kolébky MULTIFILMU stál americký kosmický výzkum, který kdysi začal řešit, jak ochránit posádku přistávajících raketových modulů a raketoplánů před tisícistupňovými teplotami, které vznikají na jejich povrchu při sestupu do atmosféry. Zjistilo se, že tepelnými izolacemi nelze tohoto úkolu dosáhnout. K cíli vedlo až použití povrchových materiálů, které neabsorbovaly velmi horké tepelné záření a které zároveň toto záření nevyzařovaly (nesálaly), byť byly ohřáté na vysoké teploty. Toto řešení se nyní dostává i do běžného života. Ve stavebnictví se podílí na vytváření příjemného vnitřního pobytového prostředí, zejména v létě a v zimě. MULTIFILM je představitelem této technologie. Je vyráběn v Německu podle amerického receptu.


V soutěži VÝROBEK ROKU 2015 získal MULTIFILM dvě hlavní ocenění.

Kompletní nabídku stínění, možnosti provedení a vlastnosti najdete na webu www.multifilm.cz.


 
střešní okna zdarma akční nabídka srpen POLOPATĚ o
střešních oknech