MOŽNOSTI PŘIVĚTRÁVÁNÍ

Při běžných činnostech v domácnosti vytvoří člověk přibližně 3l vody za den (vaření, koupání, žehlení, praní, vydechování, zalévání květin, apod.). Čtyřčlenná rodina tak vyprodukuje cca 12l vody denně. Vyprodukovanou vlhkost je potřeba odvést z interiéru ven pravidelnou výměnou vzduchu - větráním. Abyste zajistili účinné větrání, měli byste okna otevírat "dokořán" 3-4krát denně po dobu 5 minut tak, abyste vytvořili průvan. Tímto krátkým větráním zajistíte, že se stěny v průběhu větrání neochladí a tím nebudete zvyšovat náklady na topení. Máte-li okno neustále pootevřené, způsobuje to zbytečnou ztrátu tepla z místnosti. Přiměřené větrání výrazně zamezuje vzniku kondenzace v budovách. Abyste zabránili kondenzaci, měli byste pokojovou teplotu udržovat co nejstálejší. Optimálním cílem, kterého byste měli dosáhnout, je pokojová teplota 21°C a relativní vlhkost 40-50%.

VĚTRACÍ KLAPKA

Průběžnou výměnu vlhkého vzduchu v místnosti čerstvým vzduchem z venkovního prostředí při zcela zavřeném okně u oken řady EXCELLENT a THERMICAL umožňuje větrací klapka umístěná v horní části okenního křídla. Vestavěný filtr zbavuje vzduch prachu a jiných nečistot. Filtr můžete čistit, popř. vyměnit. Tento způsob přivětrávání je ideální v době dlouhodobé nepřítomnosti (čerstvý vzduch do místnosti proudí např. i v době dovolené) a v období, kdy denní teploty neklesají pod 0°C.

SPÁROVÉ VĚTRÁNÍ KLIKOU

Spodní klika oken řady BASIC, PLASTIC a WARM PLASTIC umožňuje nastavení 2 poloh pootevření křídla. Takto můžete místnost dlouhodobě provětrávat a to i za nepřítomnosti - okno je klikou uzavřené, nehrozí samovolné otevření způsobené třeba nenadálou změnou počasí (vichřice, bouřka, apod.).

BEZ PŘIVĚTRÁVÁNÍ

Pro nízkoenergetické nebo pasivní domy, kde je požadavek na maximální neprůvzdušnost a kde je větrání zajištěno jiným způsobem (rekuperace apod.) lze dodat střešní okna řady THERMICAL s trojsklem bez větrací klapky. Požadavek na tuto úpravu nutno specifikovat při objednávce.


 
střešní okna zdarma akční nabídka srpen POLOPATĚ o
střešních oknech