EXCELLENT

PRÉMIOVÉ DŘEVĚNÉ STŘEŠNÍ OKNO
s termolištami pro více izolace
se zateplovací sadou THERMOS

Dřevěné části jsou vyrobeny z lamelovaného borovicového dřeva. Všestranná vrchní lazura vytváří konečnou ochranu proti působení vody a ÚV záření (základní impregnace + 3 vrstvy lazury). Především pro místnosti se zvýšenou vlhkostí jsou určena okna v provedení WHITE, LIMBA nebo TEAK s vysoce odolnou povrchovou úpravou (základní impregnace + 7 vrstev všestranné akrylátové lazury) nebo v provedení WHITE PUR s dvousložkovou polyuretanovou lazurou.

Ovládání zajišťuje dvoubodové dotlakové zavírání umístěné v horní části okna (volitelně spodní klika).

Průběžnou výměnu vlhkého vzduchu v místnosti čerstvým vzduchem z venkovního prostředí umožňuje při zcela zavřeném okně větrací klapka umístěná v horní části okenního křídla. Vestavěný filtr zbavuje vzduch prachu a jiných nečistot.

Jedinečná technologie výroby na automatickém tvářecím centru umožňuje vyrobit horní díl lemování z jednoho kusu. Je tím zajištěn bezpečný odvod dešťové vody z celé plochy střechy nad oknem. Zaručuje 100% vodotěsnost i v zimních měsících, kdy se nad oknem často zachycuje sníh a opakovaně taje a namrzá.

Originální termolišty vytváří v místech, kde vnitřní ostění svírá se sklonem střechy ostrý úhel, dodatečný prostor pro zesílení tepelné izolace.

Zateplovací sada THERMOS zatepluje střešní okno v celé jeho výšce nad rovinou střechy. Okno je tak „oblečeno do teplého kabátu“ v chladném prostoru, tedy v místech, kde je rám tepelně nejvíce namáhán.

Spára mezi rámem a křídlem okna v horní části a po stranách je vyplněna dvoustupňovým těsněním a uzavřena dřevěným izolačním profilem. V nejvíce tepelně namáhané spodní části okna je spára uzavřena třemi stupni těsnění a extrudovaným polystyrenem se součinitelem tepelné vodivosti λ= 0,033 W/m.K.

Energeticko-úsporné izolační dvojsklo s "teplým okrajem" zajišťuje velmi dobrou tepelnou izolaci. Omezuje tepelné ztráty v zimním období, v letním období přehřívání.

Velmi dobré tepelně-izolační vlastnosti okna (Uokno = 1,2 W.m-2.K-1) doplňuje vysoká záruka 10 let.

 

Střešní okna FENESTRA výrobní řady EXCELLENT jsou registrovaná v programu Nová zelená úsporám pod tímto SVT kódem:

SVT 9678 - střešní okno FENESTRA řada EXCELLENT Uw=1,2

SVT 9678 - střešní okno FENESTRA řada EXCELLENT Uw=1,2 
střešní okna zdarma akční nabídka srpen POLOPATĚ o
střešních oknech