THERMICAL

PRÉMIOVÉ DŘEVĚNÉ STŘEŠNÍ OKNO
S TEPLOU ÚPRAVOU OKENNÍHO KŘÍDLA
s termolištami pro více izolace
se zateplovací sadou THERMOS

Střešní okna řady THERMICAL odlišuje od standardních střešních oken teplá úprava okenního křídla, která zajišťuje výrazně vyšší odolnost před kondenzací vzdušné vlhkosti na okně. Spočívá v širších dřevěných profilech (šířka profilu 58 mm – u standardních oken jen 45 mm), které zajistí nejenom vyšší povrchovou teplotu, ale současně umožňují vsadit okraj skla hlouběji do profilu křídla (zapuštění 23 mm – u standardních oken jen 10 mm). Okraj skla je vždy nejchoulostivější. Aby se okno nerosilo po obvodu skla, musí být tento okraj více zasazen do dřeva, lépe zaizolován. Okraj skla je navíc shora zateplen 5 mm extrudovaného polystyrenu.

Dřevěné části jsou vyrobeny z lamelovaného borovicového dřeva. Všestranná vrchní lazura vytváří konečnou ochranu proti působení vody a ÚV záření (základní impregnace + 3 vrstvy lazury). Především pro místnosti se zvýšenou vlhkostí jsou určena okna v provedení WHITE, LIMBA nebo TEAK s vysoce odolnou povrchovou úpravou (základní impregnace + 7 vrstev všestranné akrylátové lazury) nebo v provedení WHITE PUR s dvousložkovou polyuretanovou lazurou.

Ovládání zajišťuje dvoubodové dotlakové zavírání umístěné v horní části okna (volitelně spodní klika).

Průběžnou výměnu vlhkého vzduchu v místnosti čerstvým vzduchem z venkovního prostředí umožňuje při zcela zavřeném okně větrací klapka umístěná v horní části okenního křídla. Vestavěný filtr zbavuje vzduch prachu a jiných nečistot. Okna THERMICAL lze dodat i bez větrací klapky.

Jedinečná technologie výroby na automatickém tvářecím centru umožňuje vyrobit horní díl lemování z jednoho kusu. Je tím zajištěn bezpečný odvod dešťové vody z celé plochy střechy nad oknem. Zaručuje 100% vodotěsnost i v zimních měsících, kdy se nad oknem často zachycuje sníh a opakovaně taje a namrzá.

Originální termolišty vytváří v místech, kde vnitřní ostění svírá se sklonem střechy ostrý úhel, dodatečný prostor pro zesílení tepelné izolace.

Zateplovací sada THERMOS zatepluje střešní okno v celé jeho výšce nad rovinou střechy. Okno je tak „oblečeno do teplého kabátu“ v chladném prostoru, tedy v místech, kde je rám tepelně nejvíce namáhán.

Spára mezi rámem a křídlem okna v horní části a po stranách je vyplněna dvoustupňovým těsněním a uzavřena dřevěným izolačním profilem. V nejvíce tepelně namáhané spodní části okna je spára uzavřena třemi stupni těsnění a extrudovaným polystyrenem se součinitelem tepelné vodivosti λ= 0,033 W/m.K.

Energeticko-úsporné dvojsklo nebo trojsklo izolační dvojsklo nebo trojsklo s "teplým okrajem" zajišťuje výbornou tepelnou izolaci. Omezuje tepelné ztráty v zimním období, v letním období přehřívání.

Mimořádné tepelně-izolační vlastnosti okna (Uokno = 1,1 – 0,79 W.m-2.K-1) doplňuje mimořádně vysoká záruka 15 let (při instalaci s THERMOS).

 

Střešní okna FENESTRA výrobní řady THERMICAL jsou registrovaná v programu Nová zelená úsporám pod těmito SVT kódy:

SVT 9678 - střešní okno FENESTRA řada EXCELLENT Uw=1,2

SVT 9679 - střešní okno FENESTRA řada THERMICAL Uw=1,1

SVT 9680 - střešní okno FENESTRA řada THERMICAL GPA Uw=1,0

SVT 9681 - střešní okno FENESTRA řada THERMICAL GPK Uw=0,87

SVT 9682 - střešní okno FENESTRA řada THERMICAL GPK+ Uw=0,81 
střešní okna zdarma akční nabídka srpen POLOPATĚ o
střešních oknech